Jak napisać list motywacyjny po angielsku? – wyrażenia z ‚knowledge’


W poprzednim poście  przedstawiłam gotowe wyrażenia do wykorzystania podczas pisania listu motywacyjnego po angielsku.Zwróćcie uwagę jak wiele było tam kolokacji z wyrazem ‚knowledge’.To oczywiście nie wszystkie możliwe kolokacje a w liście motywacyjnym o to chodzi aby przestawić swoje umiejętności i wiedzę.
Tak wiec dla przypomnienia prezentuję kolokacje z ‚knowledge’ oznaczające ogromną, szeroką, szczegółową, gruntowną wiedzę:


considerable/ comprehensive/ great/ vast/ complete/ sound/ in-depth / extensive/ deep/ profound/ detailed/ broad/ intimate/ unrivalled/ expert/ specialist/ inside/ up-to-date/ first-hand/ practical –> KNOWLEDGE


Widać Anglicy już od wieków piszą listy motywacyjne i zdążyli wypracować niezłą bazę kolokacji z ‚knowledge’ 😉 Nie wiem czy w języku polskim choć połowa tych przymiotników opisujących wiedze by się znalazła. Może jakieś pomysły?

Z kolokacji podanych najdziwniejsza mi się wydaje ‚intimate knowledge‚. ‚Intimate’ to przecież bliski, zażyły, a nawet intymny jeśli chodzi o stosunki, relacje. Jeśli chodzi o wiedzę to jest to po prostu ‚gruntowna wiedza’, jednym słowem bardzo hmm… dogłębna. 😉
Przykład ze słownika:
– ‚ She has an intimate knowledge of the Asian market.’

Zachęcam do upiększenia swojego listu motywacyjnego.
Marsz mi już dodawać przymiotniki przed ‚knowledge’. To na prawdę ładniej wygląda.
😉