Recenzja fiszek zwroty konwersacyjne dla zaawansowanych


Angielski Fiszki PLUS Zwroty konwersacyjne dla zaawansowanych wydawnictwa Edgard to propozycja dla tych, którzy chcą wzbogacić swoją komunikację w pewne bardziej zaawansowane zwroty przydane wbrew pozorom nie tylko w czasie rozmowy, ale także w czasie pisania. Mamy tu bowiem nie tylko ‘zwroty konwersacyjne’ jak jest to napisane w tytule, ale także dział ‘wypowiedź pisemna’ zawierające formalne zwroty przydatne przy pisaniu prac lub potrzebne do zrozumienia formalnych tekstów. Przykładowe zwroty z działu ‘wypowiedź pisemna’ to: one cannot deny that – nie można zaprzeczyć że, in the final analysis – w ostatecznym rozrachunku, needles to say – to oczywiste.

Pakiet Angielski Fiszki PLUS Zwroty konwersacyjne dla zaawansowanych zawiera 600 kartoników na których znajduje się 1700 zwrotów. Oprócz kartoników w zestawie znajdziemy pudełko z przegródkami memobox, plastikowe minietui, w którym część fiszek możemy nosić przy sobie bez ryzyka ich zniszczenia, fiszki w formacie mp3 do pobrania ze strony wydawnictwa, memolista – wszystkie hasła z pakietu fiszek na jednej kartce, oraz – co najważniejsze – program Aktywny Trening do ściągnięcia za pomocą specjalnie dołączonego kodu. Przy pomocy programu możemy przeglądać fiszki i zdania wg widoku ogólnego lub dzieląc je na kategorie tematyczne. Ponadto możemy generować własne playlisty trudnych dla nas zwrotów. Mamy też do dyspozycji ćwiczenia w formie tłumaczeń lub rozumienie ze słuchu oraz gry takie jak memory oraz wykreślanka (do wykreślanki wybrać trzeba przynajmniej 9 haseł a żadne nie może przekroczyć 12 liter w słowie.) Po przerobieniu ćwiczeń i zdobyciu 40 kluczy odblokowuje się nam test końcowy. Nie wiem w jakiej jest formie, bo przyznaję, że do niego nie doszłam.
Program do nauki jest bardzo pomocny. Poniżej kilka fotek:

zrzut ogólnyćwiczeniazrzut gry
Ja jednak najczęściej uczę się w drodze więc wolę papierową wersję.

Jak wygląda fiszka?
Na jednej stronie podane jest główne słówko w języku angielskim, a na dole przykładowe zdanie z tym słówkiem. Z drugiej strony znajduje się tłumaczenie słówka z poprzedniej strony wraz z tłumaczeniem przykładowego zdania. Na jednej fiszce znajduje się także numerek kartoniku oraz obrazek z grupą tematyczną:

what it is to be

no to jak

Wiele fiszek posiada też wypisane synonimy czy antonimy hasła głównego np.:

one cannot denynie można zaprzeczyć

Moje zdanie:
Nauka przy pomocy fiszek jest bardzo ciekawa i efektywna. Fiszki można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Możemy je czytać w autobusie,w pociągu i w każdej innej wolnej chwili. Są małe, więc spokojnie zmieszczą się do każdej torebki/kieszeni.
Fiszki Plus Zwroty konwersacyjne dla zaawansowanych przypomniały mi wiele zwrotów, z którymi już dawno nie miałam styczności. Wiecie jak to jest, gdzieś dzwoni, ale nie wiadomo gdzie, albo częściej z angielskiego się zna, ale tłumacząc z polskiego by się na to nie wpadło. Super jest odświeżyć wiedzę, a jeszcze lepiej jak można nauczyć się czegoś nowego a przyznaję, że mimo poziomu fiszek B2-C1 niektóre zwroty były dla mnie nowe. Zaskoczeniem dla mnie była dla mnie tematyka zwrotów. Sadząc po tytule myślałam, że będą tylko zwroty popularne w mowie – i były, ale były też zwroty przydatne w pisaniu, co jest super, ale byłam zaskoczona, kiedy nagle od połowy fiszek weszły takie tematy jak polityka, środowisko, wygląd zewnętrzny, zdrowie, podróże. Domyślam się zamysłu autorów, że chcieli prócz wyrażeń wytrychów dopomóc też w konwersacji na popularne tematy jak polityka czy podróże, ale sama to odebrałam jako taką zapchaj dziurę widząc fiszki takie jak „globalne ocieplenie”, „zagrożone gatunki”, „być niepełnosprawnym”, „chudnąć”, „cierpieć na coś”, „spadkobierca”, „znamię”, „pieg”, „pieprzyk” itp. itd. Poza tym to nie „zwroty” tylko pojedyncze słowa.

Za Fiszki dziękuję wydawnictwu Edgard.