10 książek o świętach z The Book People

Często czytam recenzje książek dla dzieci. Recenzja okraszona zdjęciami wystarczy mi, abym zdecydowała się na zakup książek dla córek. Kupując książki po polsku, mam sprawę ułatwioną. Polska blogosfera aż kipi od blogów książkowych, na których mogę znaleźć mnóstwo zdjęć środka książek i ocenić czy podoba mi się szata graficzna (tak, w książce dziecięcej jest ona dla mnie ważna). Niestety, okazuje się, że zajrzenie do angielskojęzycznych książek, nie jest już takie łatwe. Niektóre internetowe mamuśki recenzują książki swoich dzieci, ale zdjęć na anglojęzycznych blogach już się nie uświadczy. Na stronach zagranicznych księgarni online też rzadko kiedy można zajrzeć do wnętrza książek, dlatego przyznaję, że część książek dla córek kupowałam w ciemno.

Ostatnio kupiłam zestaw świąteczny ze strony The Book People (ten).

Księgarnia nie oferuje  darmowej wysyłki jak Book Depository, ale specjalizuje się w sprzedaży zestawów książek, które z przesyłką i tak wychodzą w rozsądnej cenie. Mój zestaw świąteczny dziesięciu książek kosztował 8 funtów a przesyłka 5. Trzynaście funtów czyli jakieś 62 złote za 10 książek, to jeszcze nie tak drogo (tak wiem, że w TK Max jest taniej, ale niestety mam do tych sklepów bardzo daleko).

Zestawy na stronie są zazwyczaj ułożone tematycznie lub jako kolekcje książek danego autora, ale niestety strona oferuje tylko wypisane tytuły książek, nawet zdjęcia okładek z zestawu nie jest wyraźne a tym bardziej brak jest zdjęć ze środka. Mimo to kupiłam zestaw świąteczny, a skoro jest już u mnie to postanowiłam Wam go pokazać.

Przy okazji, wpis bierze udział w akcji „Blogowanie pod Jemiołą”. Biorę udział w akcji już kolejny rok z rzędu. W jej ramach mogliście u mnie poznać historię choinki i innych świątecznych symboli (LINK) oraz poznać etymologię słowa narodzenie (LINK).

 

Jesus’ Christmas Party”  Nicholas Allan

Historia w książce to swoista wariacja na temat narodzenia Jezusa w betlejemskiej stajence. Jest to historia karczmarza, do którego przybywa Józef i brzemienna Maryja. Przybywają w nocy i budzą go a „there was nothing the innkeeper liked more than a good night’s sleep”. Jak się domyślacie nie było mu dane pospać.
(SPOILER): Budzi go Józef pożyczając koc, budzi go światło Gwiazdy Betlejemskiej, budzą go pastuszkowie, Trzej Królowie i w końcu anioły śpiewające “Alleluja”. Wściekły biegnie do stajenki, widzi Dzieciątko i nagle cała złość z niego uchodzi, rozczula się nad małym Jezusem i z radości budzi pozostałych gości gospody, którzy … są wściekli, że ich się budzi.

„Alfie’s Christmas” Shirley Hughes

Książeczka o przygotowaniu do Świąt i samych Świętach Alfiego i jego rodziny. Poniekąd przypomina mi książki Astrid Lindgren w których to dzieci są na pierwszym planie. Podobnie jest i tu. Narrator opowiada o przygotowaniach Alfiego i jego siostry do świąt. Opisy przygotowań są bardzo szczegółowe. Mamy tu odliczanie dni na kalendarzu adwentowym,pisanie listu do Mikołaja, pieczenie pierniczków, przygotowywanie świątecznych dekoracji i ubieranie choinki, szukanie i pakowanie prezentu dla mamy oraz coś co ja z bratem robiłam co roku – przetrząsaniu domu w celu znalezienia ukrytych prezentów. Jest też opisane samo świętowanie, kolędowanie, prezenty i wizyta wujka z Australii, a wszystko okraszone pięknymi ilustracjami.

„Little Duck’s First Christmas” Dawn Richards & Heidi D’hamers

Książeczka o małej kaczuszce, która poszukuje prezentu dla swoich rodziców. Wyrusza na świąteczny kiermasz, ale po drodze spotyka przyjaciół, którzy namawiają ją na różne zabawy na śniegu. Mimo, iż z każdym znajomym spędza tylko chwilkę to ostatecznie spóźnia się na kiermasz. Stoiska są już zamknięte. Na szczęście wracając poznaje psa rzeźbiącego w lodzie, który podaruje jej kaczuszkę zrobioną z lodu. Czy ten prezent okaże się odpowiedni? Czy do kaczuszki przyjdzie Mikołaj (a raczej Christmas Bear!? – tak, właśnie tak).

„Is It Christmas?” John Prater

Bajeczka o małym misiu, który zachowuje się jak każde dziecko oczekujące Świąt. Na trzy dni przed świętami dopytuje mamę „Is it Christmas?” a mama odpowiada; „No, not yet, but after two more sleeps it will be”. W książeczce opisane są przygotowania do świąt: wysyłanie kart rodzinie i znajomym, sprzątanie domu, pieczenie ciast i ciasteczek. Mały miś we wszystkim mamie pomaga i dzień szybko się kończy, idzie spać by od rana znów dopytywać się „Is it Christmas?”. Następnego dnia wybiera się z mamą po choinkę, a potem ją dekoruje. Możecie się domyśleć, że mały miś wreszcie doczekał się świąt.

„Baby Bear’s Christmas Kiss” John Prater

Kolejna w zestawieniu książka Johna Pratera. Kolejny raz spotykamy małego misia. Tym razem wszystko zaczyna się od rozpakowywania prezentów. Jest to dokładna relacja tego jak miś i jego rodzina spędzają Święta Bożego Narodzenia.

„The Nativity, The Story of Baby Jesus” May Eliot

Klasyczna historia o narodzinach Dzieciątka Jezus. Mamy więc Nazaret i Zwiastowanie Maryi Pannie, ucieczkę Józefa i brzemiennej Maryi i narodziny Jezusa w stajence w Betlejem. Jest też Gwiazda Betlejemska, pastuszkowie i Trzej Królowie a wszystko okraszone przepięknymi ilustracjami. Jest to według mnie piękna i wartościowa pozycja.

„The Sheep that Saved Christmas” Jason Page i Adrian Reynolds

Opowieść o owcy, która uwielbiała święta. Żyła nimi przez cały rok. Była tak przesadna w swoim uwielbieniu, że koledzy owcy postanowili wysłać ją na Biegun Północny by zamieszkała z Mikołajem. Cynthia była przeszczęśliwa, ale okazało się, że nie może sprostać obowiązkom mikołajowego pomocnika. Owieczce nie udawało się wiele rzeczy i coraz bardziej traciła wiarę w siebie, aż pewnego dnia zdarzyło się coś, co mogło zniweczyć tegoroczne święta. Na szczęście tym razem to owieczka byłą tą, która pomogła Mikołajowi wyjść z opresji. Co się stało i co wymyśliła Cynthia dowiecie się z książki. Ciekawa. Polecam!

 

„The Night Before Christmas” Clement Clarke Moore

Klasyka. wiersz napisany w 1823 roku! Mieliśmy już wcześniej inne wydanie tej książki. Pisałam Wam o niej tu. (LINK)

Mrs Pepperpot’s Christmas” Alf Praysen & Hilda Offen

Opowieść o Pani Pepperpot, której przypadłością było … nagłe kurczenie się. Pech chciał, że zdarzyło się to tuż przed świątecznymi sprawunkami. Na szczęście jej mąż wybiera się właśnie na świąteczny jarmark. Pani Pepperpot wskakuje mu niepostrzeżenie do plecaka i sprytem 'zmusza’ do zakupienia wszystkich potrzebnych jej zdaniem rzeczy. Jak skończyła się ta historyjka – koniecznie zobaczcie sami.

„Mouse’s Christmas Wish” Judi Abbot

Zaprzyjaźnione zwierzątka otrzymują zaproszenie na święta od królika. Mała myszka cieszy się na myśl spędzenia świąt z przyjaciółmi. Mieszka najbliżej królika, ale czeka ją kilka przeszkód, które sprawiają, że nie dociera na czas do przyjaciół i wraca do domu. Co zrobią pozostałe zwierzęta? Czy myszka spędzi jednak święta z przyjaciółmi?

I jak? Macie ochotę na świąteczne zaczytanie?

Chcecie więcej świątecznych wpisów? Pamiętajcie o codziennym zaglądaniu do naszego adwentowego kalendarza (LINK) 

Wczoraj ukazał się już jemiołowy wpis u Cecyli z Language Bay (Link) a jutro pojawi się post u Izy z Moja Alzacja (LINK)

Zapraszam

Razem z innymi blogerami z grupy mamy dla Was konkurs! (link)

W konkursie do wygrania:

3 książki od wydawnictwa Lingea wraz z dodatkowym rabatem 25% na całą ofertę, 
3 książki od wydawnictwa Preston Publishing, 
3 roczne dostępy do kursów na platformie Lerni
3 roczne dostępy do kursów na platformie Multikurs

Oprócz tego, mamy dla Was wszystkich rabat w wysokości 25% na ofertę wydawnictwa Preston Publishing (rabat nie dotyczy pozycji, które objęte są innym rabatem) ważny od 01.12.2017 do 24.12.2017 godz. 23:59:59 na hasło JEMIOLA. Oraz rabat w wysokości 40% na całą ofertę platformy Multikurs.pl również na hasło JEMIOLA

Patroni akcji: