Blogowanie pod Jemiołą 2016 zapowiedź

BPJ-kwadrat-bez-tla-240x240

Przystrojone wystawy sklepów, świąteczne reklamy czy coroczna grudniowa playlista w radiu sygnalizują nam nadchodzące święta. Tym razem blogerzy zrzeszeni w grupie Blogi Językowe i Kulturowe przyszli do Was z zapachem świerka i pierników jeszcze wcześniej, przed całym komercyjnym, marketingowym boomem i zapowiedzieli swoją coroczną świąteczną akcję – „Blogowanie Pod Jemiołą” już 6 listopada (tutaj link)! Nasza akcja nie ma bynajmniej komercyjnego charakteru. Chcemy Was przygotować do świąt. Niebawem rozpocznie się czas adwentu, czyli przygotowań do świąt Bożego Narodzenia i my blogerzy językowo-kulturowi chcemy Wam umilić czas przygotowań i przedstawić w formie naszego kalendarza adwentowego (lekko skróconego bo start 1 grudnia) szereg ciekawych wpisów nawiązujących do świąt. W trakcie 24 dni (od pierwszego grudnia) 24 blogerów językowo-kulturowych będzie publikowało specjalne adwentowe wpisy przybliżające Wam kraj swoich zainteresowań pod względem kulturowym albo językowym.

Jeżeli jesteście z nami kolejny rok to wiecie, że w ramach adwentowej czekoladki możecie spodziewać się też wielu ciekawych konkursów. 😉 W tym roku zdecydowaliśmy się na jeden wspólny konkurs na blogu grupowym. Więcej informacji o naszym konkursie umieścimy na blogu w ostatnim tygodniu listopada. Już teraz możecie do nas dołączyć w wydarzeniu na Facebooku (tutaj). Każdy bloger biorący udział w akcji (zdjęcia i blogi poniżej) może też zorganizować indywidualnie konkurs na własnym blogu. Zdradzę, że u mnie tym razem konkursu nie będzie, ale okienka adwentowe warto otwierać każdego dnia, bo niektórzy zdecydowali się na indywidualne konkursy 😉

Ja nie mogę się już doczekać, a Wy? 🙂 Mój wpis pojawi się już 3 grudnia.

A jeżeli chcielibyście już zapoznać się z akcją, to proponuję zajrzeć do mojego wpisu z zeszłorocznej edycji. Wpis dotyczył historii świątecznych symboli (tu link). Jeżeli chcecie prześledzić zeszłoroczne wpisy wszystkich to link do zeszłorocznego kalendarza znajdziecie tu.

Poniżej znajdziecie kalendarz adwentowy 2016, który stanowi swoistą mapę, nawigację po naszej akcji. Pamiętajcie, że kalendarz przenosi do danego wpisu dopiero od dnia publikacji, więc wcześniej wyskoczy Wam tylko strona błędu.
Niemniej jednak już teraz zachęcam do zapoznania się z rozkładem jazdy, by zaplanować, kiedy którego ulubionego blogera odwiedzić 😉 a najlepiej nas wszystkich 😉
Niestety kalendarz nie jest responsywny, dlatego najlepiej oglądać go w przeglądarce na komputerze.

 

 

Image Map

 

Image Map