CPE Trio : co ma mierzeja do taktu w muzyce?


Niedawno pokazałam wam różne znaczenia słowa ’run’ Wpis był zainspirowany ćwiczeniem na CPE tzw 'trio’ w którym są 3 zdania z lukami i każde zdanie trzeba uzupełnić 1 wyrazem pasującym we wszystkich 3 zdaniach. Często na CPE było to dla mnie ciężkie zadanie gdyż wymagało i specyficznej znajomości słownictwa, a czasem też samo zgadywanie było trudne, bo jak się zajrzało w odpowiedzi to okazywało się że i słowo i kolokacje znane tylko trudno na nie wpaść. Też tak macie? Wiem, że teraz na CAE też jest tego typu zadanie. Za moich czasów jeszcze w CAE nie było, więc nie wiem na ile specyficzne słownictwo sprawdza się w Advance w ten sposób, bo w CPE bywa na prawdę specyficzne. Poniżej przykład z podręcznika, z którym miałam problem:

– „Being disabled need not be a ……………. to professional success.”

– „I was attacked by a youth wielding an iron ………… .”

– „There is a very high note to sing in the fourth ………….  of the piece.”

 


 

No i co wiecie jaki jeden wyraz pasuje do wszystkich zdań?  Zastanówcie się jeszcze trochę i zajrzyjcie poniżej do odpowiedzi.

 


 

ODPOWIEDŹ:

ten wyraz to ……   „bar”

W powyższych przykładach oznacza kolejno przeszkodę (w osiągnięciu sukcesu), żelazny pręt, takt w muzyce

Inne Przykłady ze słowem bar:

barZrozumieliście znaczenia z obrazka? Może cross the bar najmniej jasne a oznacza albo 'przeprawić się na tamten świat’ albo 'wypłynąć na pełne morze’, fraza train for the bar oznacza – kształcić się na prawnika

Tags: