Gry od Regipio i konkurs

Uchylam dziś rąbka tajemnicy i pokazuję Wam kolejną grę językową od Regipio. Niedawno pokazałam Wam materiały, gry do nauki okresów warunkowych od firmy Regipio. Jak pewnie czytaliście (wpis tu) materiały to moje odkrycie, długo się zastanawiałam czy je zakupić, bo w necie nie było żadnych opinii czy recenzji o tych grach. Wtedy się nie zawiodłam i dlatego teraz na propozycję otrzymania nowej gry do recenzji nie wahałam się ani trochę.

Tą grą jest „Mix of English Tenses”, czyli jak się domyślacie gra dzięki której sprawdzimy umiejętność budowania zdań w różnych czasach (w ofercie wydawnictwa są też gry zestawiające konkretne 2 czasy np. – Present Perfect or Past Simple).

Co w pudełku?

 • sztywna plansza z 40 polami
 • 4 pionki, 1 kostka,
 • 60 kart z czasownikami (flashcards z podpisem)
 •  instrukcja.

fotor_(46)-min

 

Gra polega oczywiście na jak najszybszym dojściu do mety. By tego dokonać należy poprawnie układać zdania w danym czasie.  Podczas ruchu, rzucamy kostką, udajemy się na wyrzucone pole i losujemy kartę z czasownikiem. Standardowe pole zawiera podmiot od którego musimy zacząć zdanie oraz słowo-klucz (np.: sometimes, rarely, at the moment, never, in 2050, often), które sugeruje dany czas. Ponadto słowo klucz jest napisane jednym z trzech kolorów, który sugeruje nam typ zdania: zielone pole – zdanie twierdzące, czerwony kolor– przeczenie, niebieski kolor – pytanie.

Od siebie dodam, że gra jest przemyślana, nie ma w kartach – czasownikach jakiś zonków, które uniemożliwiałyby nam ułożenie zdania w narzuconym czasie (np. uczucia czy doznania zmysłowe a present continuous). Wyjątkowo są tu jednak słowa „think” i „smell”, których istnienie wydawało mi się na początku niepotrzebne, ale w sumie na niższym poziomie ucznia, karty można wyjąć a na wyższym po ułożeniu zdania uczulić na różnice znaczeniowe w czasach prostych i ciągłych (upewnić, że uczeń nie układa zdań mechanicznie, ale i rozumie znaczenie).

Moja opinia:

Świetna gra, szybka rozgrywka, więc gra nie zajmie nam całej lekcji, plansza super sztywna, karty grubsze niż standardowe karty do gry, karty można też wykorzystać jako flashcards, kolory sugerujące typ zdania to ciekawe utrudnienie, a największym plusem tej gry są słowa klucze. Mimo utrudnień ze strony kolorów i formy zdania (lub pytania) to właśnie na słowa klucze położony jest największy nacisk i podczas rozgrywki to one stanowią clue gry i uczniowie naprawdę stają się na nie wyczuleni i zaczynają lepiej rozpoznawać czasy. Polecam!

Gra naprawę testuje wiedzę ucznia, warto więc przedtem zrobić powtórkę z czasów. Uczeń może to zrobić sam za pomocą kolejnego materiału od Regipio. Kolejny produkt, który Wam dziś pokażę to „Angielski Wachlarz”. Jest to zbiór materiałów, sztywnych kartek, spiętych razem i tworzących swoisty wachlarz (stąd nazwa). Produkt ten to przydatny gadget przydający się do powtórek przed różnego rodzaju egzaminami, testami czy klasówkami. Jedna strona wachlarzu to zbiór reguł gramatycznych (opisy po polsku, przykłady po angielsku) od przedimków, rodzajów czasów, czasowników nieregularnych po mowę zależną i okresy warunkowe. Druga strona wachlarza to ściąga z najpopularniejszych wyrażeń pogrupowanych tematycznie np. w pubie, w sklepie odzieżowym  czy w muzeum.

131052000325591895-min

Moja opinia: przydatny gadget dla wszystkich uczniów, gimnazjalistów, maturzystów, wiecznie zaczynających i tych co dojeżdżają transportem publicznym.;-) Wachlarz zawiera skondensowaną wiedzę , podaną w ciekawy sposób, z przykładami. Wachlarz zmieści się do torebki i piórnika, można go wszędzie zabrać tak jak fiszki.

Kochani mam dla Was mały prezent, 2 wachlarze do wygrania w prostym konkursie. Przekonajcie mnie, że to właśnie Wy powinniście i chcecie wygrać wachlarz. Napiszcie dlaczego to właśnie Wam się należy. 2 osoby, które zostawią pod postem najbardziej przekonywujący, ciekawy albo zaskakujący komentarz dostaną „Angielski wachlarz”.

Regulamin:

 1. Czas trwania konkursu: 16.04. – 24.04. 2016 r.
 2. Zadanie konkursowe polega odpowiedzi na pytanie „Dlaczego to właśnie ja powinnam/ powinienem/ chcę wygrać „Angielski wachlarz”. Odpowiedzi uczestnik umieszcza w komentarzu pod niniejszym postem. Do pozostawienia komentarza niezbędne jest podanie aktualnego adresu e-mail.
 3. Organizatorem konkursu jest właściciel bloga Angielskic2
 4. O wyłonieniu zwycięzcy zadecyduje organizator konkursu.
 5. Fundatorem nagród i wysyłki nagród jest firma Regipio. Gry Językowe.
 6. Przesyłka nagród tylko na terenie Polski.
 7. Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z udzieleniem zgody organizatorowi na podanie danych osobowych i adresu w przypadku wygranej firmie Regipio celem otrzymania nagrody.
 8. Wyniki zostaną opublikowane na blogu Angielskic2 dnia 25.04.2016, jednocześnie o zwycięstwie laureat zostanie poinformowany drogą mailową. Zawiadomienie zostanie wysłane na adres mailowy podany w komentarzu.
 9. W przypadku braku kontaktu ze zwycięzcą do 27.04. nagroda zostanie przyznana kolejnej osobie
 10. Przystąpienie uczestnika do Konkursu jest równoznaczne z akceptacją treści niniejszego regulaminu.