kartonówki i książki dla dzieci z efektem WOW

Ten wpis powstawał szybko, pod wpływem impulsu i zachwytu nad naszymi nowymi zdobyczami książkowymi.

Podejrzyjcie jakie cudeńka ostatnio zakupiłam z myślą o  moim niemowlaku i starszej czterolatce. Tak, tak chwalę się, a co! Po rozpakowaniu paczek cieszę się jak dzieciak, no to pokazuję co ostatnio upolowałam (wszystko nówki, nic z promocji, ale warto).

A Slide and Play book – „Wee Gallery Farm”

Kartonówka już dla mojej półrocznej, bo czarno-biała, z przesuwanymi elementami. W środku tekst na dłużej. Zagadki jakie zwierzątko ukryło się na obrazku. Palcem przesuwamy rozsypankę by poznać odpowiedź.

Carles Ballesteros „Meet Happy Bear”

Tę książeczkę kupiłam po obejrzeniu tego filmiku na U-tubie:

Prawda, że fantastyczna seria? Szkoda tylko, że książeczka nie jest za duża.

Efekt zmieniających się obrazków pod wpływem ruchu był nam już znany z książki:

Waddle„, teraz dokupiłam kolejną:

Rufus Butler Seder „Gallop”

Touch Think Learn Fly!

Tekstu już trochę więcej. Efekt WOW wywołują wyjmowane elementy, które są tłem historii. Zobaczcie sami:

I na koniec coś, gdzie tekstu już znacznie więcej. Seria Shine- a -light od popularnego wydawnictwa Usborne zachwyciła mnie od samego początku, gdy natrafiłam na nią na U-tubie. Skontaktowałam się ze znajomą konsultantką by kupić te książki, ale okazało się, że nie może ich sprowadzić, bo ta seria jest przeznaczona na rynek amerykański, a Polki sprowadzają swoje książki od Usborne z Wielkiej Brytanii. Jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że cała seria jest dostępna na Book Depository (zawsze darmowa wysyłka do Polski). Książek w serii wiele, w różnej cenie, w zależności, czy w twardej czy w miękkiej okładce. Ja najtańszą kupiłam za 38 zł (Secrets of Winter), ale nie mogłam się powstrzymać i zaopatrzyć się w tę o USAhuman body. Efekt WOW to oczywiście dodatkowe informacje i obrazki pojawiające się przy użyciu latarki.

Chcecie więcej? O efektach w książkach dla dzieci pisałam już tu (LINK)

Dajcie znać czy coś Was urzekło? Do znalezienia na Book Depository.