Kieszonkowce angielskie – gra

Dostałam do przetestowania dwie gry od wydawnictwa Edgard. Kieszonkowce angielskie to wyjątkowe gry karciane do nauki najważniejszych angielskich przymiotników (gra Bitter Sweet) i czasowników (Remember & Forget).
wp_20161206_19_04_35_pro-min

Kieszonkowce składają się z talii kart, za pomocą której można zagrać w aż 4 edukacyjne gry towarzyskie: memory, klapek, karuzela, szachraj. Karty w zestawie się nie powtarzają. Parą do memory czy innych gier są przeciwieństwa np. to put on/to take off, to buy/to sell, bitter/sweet, curly/straight, hardworking/lazy. Dołączona instrukcja szczegółowo wyjaśniania zasady wszystkich wariantów rozrywki. Do kart dołączony jest również słowniczek. Intrygujące ilustracje rozbudzają wyobraźnię, a rozgrywka dostarcza wielu emocji! Gry przeznaczone są dla dzieci od 9 roku życia, ale myślę, że można zacząć już wcześniej.

fotor_12-min

Kieszonkowiec angielski doskonale sprawdza się w nauce nowych zwrotów i w czasie powtórek. W czasie rozgrywki gracze muszą wykazać się szybką umiejętnością łączenia w pary przeciwieństw. Gra rozwija spostrzegawczość, kojarzenie i łączenie poszczególnych elementów w pary.

wp_20161206_18_59_21_pro-min


Za gry dziękuję wydawnictwu Edgard