konkurs: “Great women who changed the world” oraz “Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które zmieniły świat”

Pamiętacie mój ostatni wpis o książkach dotyczących słynnych kobiet?

Wymienione pozycje były bardzo różnorodne, ale każda tak wartościowa i ciekawa, że obiecałam, że się z Wami podzielę i zorganizuję konkurs. Słowo się rzekło i dziś zapowiadam konkurs! 😉

Spośród opisywanych wtedy książek wybrałam dla Was taką, która zaciekawi najszersze grono czytelników, gdyż opisane w niej kobiety po prostu trzeba znać. Chodzi o książkę “Fantastically Great Women Who Changed The World” Kate Pankhurst , która opisuje życie trzynastu słynnych kobiet np. Jane Austen, Mary Anning, Coco Chanel, Rosa Parks i inne. Do książki dołączam ćwiczenia tzw. Activity Book. O książce pisałam tu (LINK).

Angielskojęzyczna wersja książki jest przystępna językowo. Ma charakter notki biograficznej i jest cała napisana w Past Simple (prócz dialogów  napisanych w “chmurkach” które są pisane w Present Simple). Można ją spokojnie czytać dziecku z podstawówki a polską wersję nawet przedszkolakowi. No właśnie, oprócz angielskiej wersji oraz ćwiczeń, czyli pełnego zestawu, który możecie użyć na lekcji języka angielskiego, mam dla Was, dzięki uprzejmości wydawnictwa K.E. Liber nowość na polskim rynku – polską wersję książki K. Pankhurst zatytułowaną Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które zmieniły świat”. Premiera polskiej wersji planowana jest na 14 marzec 2018 a walczyć o nią możecie u mnie już dziś!

Dostając ode mnie wersję angielską z ćwiczeniami oraz wersję polską będziecie mogli w pełni wykorzystać potencjał tej książki. Mam nadzieję, że obecność polskiej wersji pomoże w wykorzystaniu wersji angielskiej w edukacji domowej rodzicom, którzy nie czytali jeszcze dzieciom po angielsku. Mam nadzieję, że mając polską wersję, będzie Wam i Waszym dzieciom się łatwiej przełamać do czytania wersji angielskiej (no i do wykonania ćwiczeń, które na razie wydano tylko po angielsku).

Co należy zrobić by wygrać zestaw tych trzech książek?

W komentarzu pod postem konkursowym na Facebooku (LINK) należy odpowiedzieć na pytanie: O której słynnej kobiecie powinnam koniecznie opowiedzieć moim dzieciom i dlaczego. Odpowiadać można po polsku lub angielsku w dowolnej formie tzn. może to być pisany komentarz, może być grafika lub link do grafiki, filmiku czy co Wam tylko przyjdzie do głowy. Ważne by był to komentarz na FB, nie wysyłajcie mi więc tym razem maili, niech wszystko będzie w jednym miejscu. Dziękuję!

Bawimy się do daty premiery polskiej książki tj. do 14.03.2018.

 

 

Regulamin

  1. Czas trwania konkursu:18.02. – 14.03. 2018 r.
  2. Organizatorem konkursu i fundatorem nagród w wersji angielskiej jest właściciel bloga Angielskic2
  3. Fundatorem nagrody w wersji polskiej jest wydawnictwo K.E.Liber
  4. O wyłonieniu zwycięzcy zadecyduje organizator konkursu, ilość lajków pod opublikowaną na FB pracą może ułatwić organizatorowi wyłonienie zwycięzcy
  5. Wygrywa jedna osoba, która otrzyma zestaw trzech książek
  6. Przesyłka nagród tylko na terenie Polski.
  7. Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z udzieleniem zgody organizatorowi na podanie danych adresowych w przypadku zwycięstwa celem wysyłki nagrody.
  8. Wyniki zostaną opublikowane pod tym postem 20.03.18. oraz na Facebooku.
  9. W przypadku braku kontaktu ze zwycięzcą przez 48 godzin nagroda zostanie przyznana kolejnej osobie.
  10. Facebook.com nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek działania związane z organizacją konkursu na łamach serwisu.