Pomysł na lekcję – Program Things you need to know + PDF

Chyba mi się jeszcze nie zdarzyło napisać posta typowo z materiałami pod lekcję. Korków mam niewiele i zazwyczaj korzystam z dawno przygotowanych materiałów, ale tak się złożyło, że musiałam przygotować nową lekcję na specjalne (tematyczne) życzenie. Tak więc posiedziałam nad tym troszkę dłużej i opracowany plik wordowski 'upiękniłam’ specjalnie pod styl mojego bloga i mam dla Was kolejny raz coś w PDFach do wydruku a pierwszy coś prócz filmiku i ćwiczeń na słuchanie mianowicie pomysł na lekcję.

Na dole wpisu znajdziecie do pobrania plik przygotowany pod ucznia (ćwiczenia i tekst z lukami) oraz plik przygotowany pod nauczyciela (odpowiedzi, uzupełniony tekst oraz pytania do dyskusji).

Znacie program „James May’s Things You Need To Know„? Pierwszy raz migną mi w telewizji chyba na BBC Knowledge. Polski tytuł to „James May – Co warto wiedzieć„. Po polsku nie powala, bo wiedza wydaje mi się być przekazywana zdawkowo. Chodzi o to, że w każdym odcinku omawiane są różne tematy, ale każdy temat przekazywany jest w 3-4 minuty. Wolałabym obejrzeć dłuższy program, ale na jeden temat. Niemniej jednak, jak tylko obejrzałam jeden odcinek pomyślałam, że każdy epizod tematyczny jest na tyle krótki, że można by to wykorzystać na angielskim. Filmiki są ciekawie zrobione, tematów jest mnóstwo, kopalnia pomysłów i możliwości na przemycanie wiedzy podczas lekcji angielskiego (CLIL).
Temat mojej lekcji jest dość trudny (został narzucony) – GENY, ale lekcję można spokojnie zrobić na poziomie B1-B2 
Zapraszam do obejrzenia filmiku i zachęcam by odpowiadać na pytania a jak chcecie więcej to odsyłam do pdf-ów do pobrania na końcu wpisu.

Pytania:

  • In what structure is DNA contained?
  • How many genes are there within your DNA? (approximate number)
  • What two types of genes do we have?
  • How many genes do we inherit from our grandparents?

Do pobrania:

Student’s handout

Teacher’s handout

 

Spodobał Ci się ten wpis? Napracowałam się specjalnie dla Ciebie. Proszę doceń to, polub mojego bloga na Facebooku, podziel się lub chociaż daj lajka.