Porównanie serii Peek/Look/See od Usborne i rabat

Książki najlepszym prezentem na święta! Zgadzacie się ze mną? Zrobiliście już świąteczne zakupy? Czy wśród prezentów Wasze dzieci znajdą książkę po angielsku? Jeżeli jeszcze nie lub chcecie dokupić coś ekstra to dziś przychodzę do Was ze zniżką na zakupy książek Usborne (wszystkich, nie tylko serii z wpisu)!

Domyślam się, że wydawnictwo to jest Wam znane. Informacje o książkach możecie znaleźć na wielu blogach i obejrzeć je na U-tubie. Ja, też Wam już o nich pisałam TU i TU, ale dziś przychodzę do was z czymś wyjątkowym oraz ze wspomnianą zniżką na zakupy (szczegóły pod koniec wpisu).

Chcę Wam dziś pokazać trzy serie z okienkami i dziurkami od Usborne (jedne z wielu), które wywarły na mnie ogromne wrażenie i na pewno spodobają się dzieciakom i tym młodszym i starszym. Te trzy serie mogą się Wam mylić, bo mają podobne nazwy i dlatego zebrałam je razem by pokazać Wam czym się charakteryzują i czego możecie się spodziewać. Chodzi o serie Peep Inside, Look Inside i See Inside.

A więc zaczynamy:

Wszystkie te książki są całokartonikowe i zawierają flapy (okienka). Są porządnie wydane oraz mają zaokrąglone rogi. Jak widzicie na obrazku książki są różnej wielkości, ale niech Was nie zwiedzie, że małe jest gorsze.

Najmniejsza jeśli chodzi o format jest seria „Usborne peep inside”, ale jest zdecydowanie najbardziej urokliwa. Oprócz wspomnianych okienek zawiera też wycięcia, dziurki i zakładki.

Tekstu ma mniej w porównaniu do reszty, ale to nie znaczy, że słownictwo jest łatwe. Wybór słownictwa zależy od tematyki książeczki a ta jest różnorodna. Mamy więc książkę o domach zwierząt, o zwierzakach w dżungli, o kosmosie, dinozaurach czy zamkach. Sami zobaczcie co za cudeńka:

Istnieje też dodatkowa seria ‘Peep inside” – „Peep inside a fairy tale” są to znane bajki wydane w stylu ‘peep inside’. My mamy „Little Red Riding Hood” i „Cinderella” i obie u nas są bardzo lubiane i czytane. Mojej przedszkolnej zazwyczaj czytam łatwiejsze książeczki, ale jakoś przy tych nie oponuje i słucha choć nie wiem ile rozumie (tekstu nie jest dużo, ale jest w czasie przeszłym). W serii jest też „Sleeping beauty”, „Beauty and the Beast” a w przedsprzedaży “Snowwhite”, “The Nutcracker” i “Jack the Beanstalk”.

Kolejną serią jest „Look Inside”. Książki z tej serii są trochę większe od Peep Inside i również są różnorodne tematycznie. Sama ich idea jest podobna jak w kolejnej serii „See inside” tj. są to książki edukacyjne w których dodatkowe informacje, wnętrze danego zagadnienia jest widoczne za otwieranym okienkiem. Zdecydowanie  w tej serii jest najwięcej okienek. Ilość tekstu podobna jak w kolejnej serii, myślę, że poziom też. Trudność słownictwa zależy raczej od wybranego tematu książki a jest w czym wybierać. Zerknijcie:

Największe są książki z serii „See inside” i ze względu na swój duży format myślę, że są super na prezent. Okienek w nich jest relatywnie mniej niż w serii „Look inside”, ale ich wartość edukacyjna jest równie duża. W tej serii znajdziecie sporo książek z dziedziny geografii i turystyki. Jest tu atlas świata, książka o znanych budynkach, budowlach, zamkach oraz o Londynie i Nowym Jorku. Ta ostatnia to nowość na naszej półce. Mam ją właśnie od Ani do której link podaję na końcu. Jestem nią zafascynowana, na razie sama ją przeglądam i jestem nią urzeczona. W serii są też inne tematycznie tytuły np.  wynalazki, Starożytny Egipt, Starożytny Rzym, religie świata, recycling i inne. A oto kilka naszych:

Strona przed otwarciem okienek

Ta sama strona po otwarciu okienek

I jak Wam się podobają?

Chcecie zobaczyć więcej zdjęć? Potrzebujecie pomocy w doborze idealnej książki dla swojego dziecka. Napiszcie do mnie na facebooku lub na epic.otlowska@gmail.com Dołączcie do grupy Epic – książki dla dzieci. 

Zapraszam

Agnieszka