Recenzja Fiszkoteki + konkurs – wygrana dla 5 zwycięzców

Metoda nauki poprzez fiszki jest znana chyba każdej osobie uczącej się języka obcego. Ja natworzyłam i nawycinałam się fiszek całe mnóstwo, ale dopiero niedawno przetestowałam narzędzie do tworzenia fiszek online. Fiszkoteka, bo o niej mowa, znana jest już na rynku od jakiegoś czasu. Myślałam, że jest to tylko narzędzie do tworzenia własnych fiszek, ale są tam też specjalne fiszkowe kursy tworzone przez specjalistów.

Fiszki w Fiszkotece są tym samym co fiszki tworzone samemu na kartkach papieru, ale mamy dodatkowo nagrany dźwięk z poprawną wymową, a często również przykład użycia w zdaniu, lub obrazek. Dzięki temu zarówno wzrokowcy, jak i słuchowcy są w prosty sposób przyswoić dany zestaw.

Z Fiszkoteki można korzystać za darmo tworząc własne fiszki lub wykupić pakiet premium. Obrazek poniżej przedstawia wszystkie możliwości pakietu premium:

premium a free

Muszę zaznaczyć, że nauka z Fiszkoteką to nie tylko suche przeglądanie fiszek – mamy tu kilka opcji nauki

– możemy dane fiszki przeglądać, przepisując jednocześnie dane słówko

– możemy wybrać z listy czterech odpowiedzi taką którą uważamy za poprawną

– możemy uczyć się fiszek poprzez zaznaczanie opcji wiem/nie wiem

– możemy wpisywać swoją odpowiedź

– fiszki możemy też zapisać do pdf i drukować oraz ściągnąć mp3

przepisz

opcja przepisywania

quiz

opcja wyboru poprawnej odpowiedzi

Sam system jest bardzo intuicyjny. Po rejestracji od razu można przystąpić do nauki i to nie tylko angielskiego. Na stronie chwalą się kursami z 24 języków – „od angielskiego po zuluski”.

Jak wspomniałam wybrać możemy kursy tworzone przez profesjonalistów lub bazy fiszek tworzone przez innych użytkowników albo stworzyć własne. Ja przetestowałam następujące kursy:

moje kursy

Jak widzicie kursy do wyboru są różnorodne. Przetestowałam Business English – basic, który okazał się rzeczywiście bardzo podstawowy, dla mnie zdecydowanie nie wnoszący nic nowego, ale na początek jest jak znalazł. Każdy kurs podzielony jest na działy tematyczne. Pokazuję przykładowo co znajduje się w kursie BE basic:

lekcje

Przetestowałam też kurs KOLOKACJE i polecam go wszystkim. Prezentowane są kolokacje z prostymi czasownikami jak: break, catch, start, pay, keep itp., ale uczymy się bardzo dużo o zastosowaniu tych słów w różnych wyrażeniach. Myślę, że kurs ten bardzo rozwija a nauczone słownictwo jest naprawdę przydatne i do wykorzystania na co dzień.

Ostatnim moim kursem były idiomy. Zdecydowanie już dla osób na wyższym poziomie języka. Ja nauczyłam się z niego sporo nowych idiomów, ale zrobiłam też pewien błąd. Mianowicie tak mi się ten kurs spodobał, że od razu chciałam przejrzeć jak najwięcej fiszek. Zrobiłam to w trybie nauki i następnego dnia miałam już 90 słówek do powtórki a nie 10 jak sugeruje kurs. Potem się zorientowałam, że istnieje opcja tylko przeglądu fiszek dla takich ciekawskich osób jak ja. Przez to, że tego nie zauważyłam i miałam non stop na tym kursie najwięcej powtórek to trochę się zniechęciłam i po macoszemu traktowałam te powtórki, trochę oszukiwałam, bo nie chciało mi się tyle siedzieć przed kompem i nie zapamiętywałam tak jak na początku. ;-(

Przykładowa fiszka;

przydupas brown nose przydupas

Podsumowując, Fiszkoteka jest jak najbardziej godna polecenia. Ja najbardziej polubiłam za to, że działa na urządzeniach mobilnych, a przerobione fiszki można też powtarzać offline, więc nawet bez netu można się uczyć np. w trasie.
Myślę, że jednak najlepiej będzie jak sami przetestujecie, dlatego mam dla Was konkurs, w którym 5 osób wygra konto premium + 3 dowolne kursy (pakiet będzie aktywny przez 3 miesiące)!!!

Konkurs będzie się odbywał na Fanpage mojego bloga. Od jutra przez 5 kolejnych dni o godzinie 21 pojawiać się będzie grafika z pytaniem konkursowym. Kto pierwszy odpowie poprawnie na pytanie ten wygrywa (pytania będą takie, aby każdy, niezależnie od poziomu języka, miał szansę, dlatego będą i ze znajomości języka, ale mogą też być np. ze znajomości oferty Fiszkoteki). Można brać udział codziennie udzielając 1 odpowiedzi, ale jak wygracie któregoś dnia to następnego nie można grać ponownie.

Regulamin konkursu poniżej:

  1. Czas trwania konkursu: od 11.05.16 do wystąpienia poprawnej odpowiedzi. (wyniki od razu na FB)
  2. Zadanie konkursowe polega na poprawnym odpowiedzeniu na zadane pytanie. Pytania będą się pojawiały na Fanpage bloga ok godziny 21 przez pięć kolejnych dni. Można brać udział w konkursie codziennie udzielając jednej odpowiedzi (nie można komentować wielokrotnie tego samego pytania).
  3. Organizatorem konkursu jest właściciel bloga Angielskic2.
  4. Fundatorem nagród jest Fiszkoteka.
  5. Zwycięzca rejestruje się na stronie Fiszkoteki i wybiera 3 kursy. Kontaktuje się z przedstawicielem Fiszkoteki prosząc o przydzielenie dostępu do kursów (dane kontaktowe poda zwycięzcom właścicielka bloga angielskic2)..
  6. Przystąpienie uczestnika do Konkursu jest równoznaczne z akceptacją treści niniejszego regulaminu.