Rymowane zagadki 2

Jak wam wspominałam, złapałam któregoś razu wenę i ułożyłam kilkanaście rymowanek-zgadywanek. Pierwsze cztery mieliście okazję przeczytać tu. W tamtym wpisie znajdziecie rymowanki-zgadywanki o 4 zwierzątkach występujących w piosence „Walking in the jungle”. Tym razem pokazuję Wam więcej rymowanek-zagadek, nie są już związane z żadną piosenką, ale przygotowałam na podstawie materiałów z obu wpisów grę BINGO, grę MEMORY (możecie wydrukować 2x stronę 3 pliku i mieć klasyczne memo lub stronę 3 i 4 i bawić się w memo kolory i cienie) oraz Flashcards. Obydwa pliki z tego i poprzedniego wpisu stanowią całość i są zrobione w tym samym stylu 😉

U-min

Obrazki i gry możecie wykorzystać już z maluchami do wprowadzenia lub utrwalenia nazw zwierząt. Rymowanki to zapewne już materiał na podstawówkę, choć jeśli będziecie rymowanki czytać dzieciom, gestykulując przy tym lub wydając dźwięki to i przedszkolaki poradzą sobie ze wskazaniem obrazka ze zwierzątkiem z zagadki.

Ja ogólnie kocham rymy, bo bezwiednie wpadają w ucho i takie akurat earworms lubię i toleruję 😉

Jakbyście chcieli więcej rymowanek to zapraszam do zajrzenia na mojego PINTERESTa (link) Znajdziecie tam rymowanki na zakończenie lekcji:

Obserwuj tablicę Goodbye rhymes 😉 należącą do użytkownika Otloaga.

oraz inne rymowanki oraz gry w tym: zgadywanki („Rhyme Fold Overs”) czy grę na rymy („sorting mats for rhyming words”).

Obserwuj tablicę rhymes należącą do użytkownika Otloaga.

Możecie też poczytać moje ulubione, krótkie rymowanki (link) lub dowiedzieć się skąd się niektóre wzięły i jakie są z nimi związane przesądy (link) .

A teraz to na co wszyscy czekacie tj. rymowanki-zgadywanki o zwierzętach i materiały do nich. PDF ma 16 stron, może się wolno ładować:

Pobierz / download

Przy okazji pamiętajcie o konkursie, który trwa do 24.04.16! LINK