Rymowane zagadki – Walking in the jungle

Lubię wszelkiego rodzaju rymowanki, lubię je czytać córce, a ostatnio lubię je klepać. Już kiedyś zauważyłam, najpierw odnośnie nauki ojczystego języka, że jak coś jest rymowane to Ala chłonie niczym gąbka. Preferuje rymowane książeczki i zaskakuje mnie, że potrafi dokończyć rym. Z angielskiego jesteśmy na etapie różnych piosenek, ale dzięki  swojemu zamiłowaniu do Peppy, Ala potrafi już wszystkie nazwy zwierząt z bajki. Często bawimy się figurkami, teraz jak Ala bierze do rączki Suzie sheep to ja jeszcze dodaję „I have furry coat, I’m not a goat” itp. Tak mnie wzięło to rymowanie, że za jednym posiedzeniem, niby oglądając telewizor napisałam 15 rymowanek. Ala jest na te ćwiczenia jeszcze za mała, ale ja klepać będę 😉 zależało mi też by móc to kiedyś wykorzystać na zajęciach, nie tylko jako klepanka wierszowanka, ale jako jakieś ćwiczenie i dlatego ułożyłam te rymowanki tak, aby była to raczej rymowana zagadka o zwierzęciu a nazwa zwierzęcia będąca rozwiązaniem nie tylko logiką, ale i rymem pasowała do tekstu. Wygląda to mniej więcej tak:

rhymed frog

Napisałam rymowanki o różnych zwierzętach, ale na razie pozostawię wam niedosyt i pokażę tylko 4. Za to będą one związane z pewną znaną piosenką. Ja już Ali puszczam i śpiewam i wy pewnie ją znacie. Chodzi o „walking in the jungle” od Super Simple Songs. Na ich stronie możecie ściągnąć tekst piosenki i materiały do niej.Piosenka bardzo szybko wpada w ucho. Dzięki niej uczymy się przede wszystkim zwierzątek: frog, monkey, tucan, tiger. Poza tym poznajemy zwroty typu: We’re not afraid, walking, stomping, jumping, skipping, back, forward

Przygotowałam ćwiczenie – należy dobrać obrazek zwierzątka do odpowiedniej zagadki:

TEXT

Poza tym możecie też ściągnąć plik pdf z przygotowanymi przeze mnie rymowankami, memo oraz flashcards. Materiały przygotowywałam w programie Canva.com a flashcards w programie Picmonkey na podstawie tutorialu od Marysi z bloga Head Full of Ideas. Enjoy! 

Plik do pobrania tu

A oto co znajdziecie w pliku:

Download for free in pdf