Serie z okienkami od Usbrone. Rozróżnienie

 

Książki wydawnictwa Usborne pojawiły się już kilkakrotnie na blogu. Kojarzycie je pewnie też z innych blogów oraz z grup fejsbukowych. Oferta wydawnictwa jest bardzo bogata i czasem trudno się połapać w seriach książek.

Chciałabym ułatwić Wam sprawę i przedstawiam rozróżnienie z serii z flapami (okienkami).

Od razu dodam, że pokazywałam Wam już serie z okienkami see/look/peek inside, więc jeśli jeszcze nie widzieliście to zapraszam tu. (LINK)

Kolejne serie, które chcę Wam pokazać to 4 serie z okienkami:

  1.  „Lift-the flap”
  2. „Lift-the-flap Questions and Answers”
  3. „Lift-the-flap First Questions and Answers”
  4. „Lift-the-flap Very First Questions and Answers”

Rozróżnienie wielkościowe wygląda tak:

Najmniejsza formatowo seria to „Lift-the-flap Very First Questions and Answers”,kolejna  „Lift-the-flap First Questions and Answers”, trzecia wielkościowo jest seria zatytuowana po prostu „Lift-the-flap”, największa  to „Lift-the-flap Questions and Answers”

Rozróżnienia pod względem poziomu:

  1.  „Lift-the flap” – najłatwiejsza
  2. „Lift-the-flap Very First Questions and Answers”
  3. „Lift-the-flap First Questions and Answers” oraz „Lift-the-flap Questions and Answers”. Te serie zakwalifikowałam do tego samego poziomu, choć oczywiście seria „first” z definicji powinna być łatwiejsza. Myślę jednak, że na poziom wpływa dobór tematu i wiązana z nim leksyka. Obie serie są różnorodne tematycznie i seria first może być trudna ze względu na specyficzną tematykę.

A teraz przejdźmy do tego co najważniejsze. Co jest w środku:


Seria  „Lift-the flap”

Seria  „lift-the flap” – to zdecydowanie najprostsza seria (oprócz książki „Time tables”, która niby z tej serii a jest całkiem inna niż reszta, dotyczy zadań na mnożenie. Ma dużo zdań). Pozostałe książki można podarować już dzieciom rozpoczynającym naukę angielskiego. Seria polega na odnajdowaniu słów i związanych z nimi obrazków. Uczy podstawowego słownictwa np. kolorów, kształtów, antonimów. W serii jest także „Word book „czyli coś na kształt pierwszego obrazkowego słowniczka. Te serie są bardzo popularne i możecie je zobaczyć na wielu polskich blogach a oczywiście wszystkie prezentowane dziś tytuły i serie są pokazywane w środku na U-tubie. Ja wrzucam tylko kilka zdjęć z powyższej serii:


  „Lift-the-flap Very First Questions and Answers”:

 

„Lift-the-flap Very First Questions and Answers” – kolejna prosta seria, ale już zawierające całe zdania. Ta seria zawiera książki, które przedstawiają dany temat = pod względem wiedzy – na poziomie przedszkolaka. Pod względem języka – no cóż to już jest kwestia indywidualna, naszego poziomu oraz doboru książki (jej tematyki). My z tej serii mamy tylko dwie książeczki, a poniżej przykładowy środek:


Lift-the-flap First Questions and Answers”:

Lift-the-flap First Questions and Answers” – seria podobna do wcześniejszej, skupiająca się na danym jednym temacie. Zdań już trochę więcej. Dużo pytań i odpowiedzi na dany temat. Czytania więcej niż w serii very first.

A tak przedstawia się wnętrze, ale koniecznie obejrzyjcie je dokładniej na U-tubie, są cudne:


Lift-the-flap Questions and Answers

Lift-the-flap Questions and Answers – poziomem podobna do poprzedniczki, ale choć książki podzielone są tematycznie to w środku dany temat jest przedstawiony dość różnorodnie. Pytań i odpowiedzi jest całe mnóstwo a książki są podzielone wg tego o co pytamy, np. how? , who? , where?  itp. Ta seria jest najliczniejsza i różnorodna tematycznie. Oprócz książek które mam i je wam pokazuję w serii jest również książka o sztuce oraz książka o historii a może i coś jeszcze, bo co raz wychodzą nowe.

 

Gdzie kupić?

Książki możecie obejrzeć na U-tubie. A gdzie zamówić? Książki wydawnictwa Usborne zamawia się u reprezentantek Usborne w Polsce. Ja polecam Wam panią Annę Pękalę, która ma bardzo korzystne ceny, nigdy nie było problemów z przesyłką. Służy ona wam radą w wyborze a jeśli mieszkacie w Warszawie to macie możliwość odbioru osobistego.

Anię znajdziecie na Facebooku, prowadzi ona fanpage Little Bookworm (link do strony na FB)