Target CPE Recenzja + Konkurs

Dziś mam przyjemność recenzować nowość od wydawnictwa Edgard, na którą sama długo czekałam. Nieczęsto na polskim rynku wydawniczym pojawiają się książki z poziomu C2, a jeszcze rzadziej te ukierunkowane na egzamin. Przyzwyczailiśmy się już, że do egzaminów kupujemy drogie książki zagranicznych wydawnictw, a każda kolejna zmiana w egzaminie i dopisek „revised edition” na okładce znanych nam już egzaminacyjnych książek sprawia, że ceny takowych szybują do powyżej 100 zł za egzemplarz. Wydawnictwo Edgard wychodzi nam naprzeciw i publikuje Target CPE z kompletem 6 testów przygotowujących do nowego CPE z 2013 roku w przystępnej cenie -49,90 (cena okładkowa, niepromocyjna) (na okładce książki znajdziecie że uwzględnia zmiany z 2015, ale te zmiany w CPE dotyczyły tylko systemu skali wyników i publikowania dokładniejszych wyników. Więcej tu ).

Zanim przejdziemy do Target CPE od Edgard warto wspomnieć jak wyglądają zmiany w CPE. Te znaczące nastąpiły w 2013 roku. Ogólną tendencją jest robienie wszystkiego by podwyższyć zdawalność egzaminów (w końcu to biznes). Sami dochodziliście do takich wniosków, kiedy pisałam Wam o nowej formie CPE wprowadzonej w 2013 oraz gdy na Faceboooku pokazałam Wam udostępnione mi przez Britisch Council egzaminy CPE z 1913 roku! Główna zmiana dotyczy wprowadzenia 4 części zamiast 5 (połączono Reading i Use of English) i skróceniu całości egzamin o 2 godziny! Szczegółowo o tym co zmieniono, co usunięto, co zostało, a co skrócono (z ilu luk do ilu) pisałam Wam tu (LINK) i zachęcam do zajrzenia.

Teraz mogę już przejść do omawiania Target CPE. Jest to bardzo wartościowa pozycja, kompleksowo przygotowująca do egzaminu CPE.  Zawiera 6 wzorcowych, kompletnych egzaminów. Zagraniczne wydawnictwa denerwują mnie tym, że nie dość, że ich egzaminacyjne książki są drogie, to publikują oddzielne książeczki tylko z odpowiedziami, a i za płytę trzeba dodatkowo zapłacić. Target CPE zawiera już płytę oraz odpowiedzi. Odpowiedzi ponadto są bardzo kompleksowe, nie zwykłe ABCD, ale wskazany jest fragment tekstu, który zawiera odpowiedź, komentarz dlaczego dane słowo pasuje a inne nie, tapescript oraz sugerowane odpowiedzi do części writing oraz speaking.

wp_20161030_21_35_28_pro-min wp_20161030_21_37_06_pro-min

Pierwszy test z książki zawiera przydatne wskazówki i podpowiedzi egzaminatorów odnośnie sugerowanego sposobu rozwiązywania zadań, a przed częścią writing oraz speaking zbiór przydatnego słownictwa.

wp_20161030_21_35_42_pro-min

wp_20161030_21_35_09_pro-min

Szczerze polecam Target CPE od Edgard, jest to kompleksowy i modelowy zestaw testów dla wszystkich przygotowujących się do egzaminów. W całości przerobiłam dwa pierwsze testy i przyznam, że gdybym nie znała wyglądu nowego egzaminu to ta książka by mi znacznie pomogła, rozwiała wątpliwości i uspokoiła (znalazłam błąd w druku w teście 1 w Listening, ale napisałam już o tym do wydawnictwa).
Formę nowego egzaminu musicie oczywiście ocenić sami. Poziom języka oczywiście się nie zmienił, ale skrócenie egzaminu, wyrzucenie trudnych trios i zadań typu summary na pewno jest ułatwieniem.

Opis książki ze strony wydawnictwa oraz możliwość zajrzenia do środka pod tym LINKIEM.

PLUSY:

– klucz z dokładnie wyjaśnionymi odpowiedziami

– dołączona płyta MP3

– przydatne wskazówki i podpowiedzi egzaminatorów

– forma egzaminu zgodna z najnowszymi zmianami

– CPE revised edition za przystępną cenę

MINUSY

– szkoda, że słuchowiska nie są nagrane podwójnie i nie mają wyznaczonej przerwy na zerknięcie na zadania

A teraz to na co wielu z Was czeka. Zapowiedź konkursu! Mam dla Was 2 egzemplarze Target CPE od wydawnictwa Edgard. 😉 Konkurs odbędzie się na FB mojego bloga. Pierwsze pytanie konkursowe pojawi się o godzinie 21 w sobotę 5-go listopada drugie o 21 w poniedziałek 7-go listopada. Pierwsza poprawna odpowiedź wygrywa.

Regulamin konkursu poniżej:

  1. Czas trwania konkursu: od 05.11 do wystąpienia poprawnej odpowiedzi. (wyniki od razu na FB)
  2. Zadanie konkursowe polega na poprawnym odpowiedzeniu na zadane pytanie. Pytania będą się pojawiały na Fanpage bloga ok godziny 21 w sobotę i poniedziałek 5 i 7 listopada 2016. Można brać udział w konkursie codziennie udzielając jednej odpowiedzi (nie można komentować wielokrotnie tego samego pytania). W razie wygranej nie można grać o kolejny egzemplarz.
  3. Organizatorem konkursu jest właściciel bloga Angielskic2.
  4. Organizator zastrzega sobie prawo by w razie problemów technicznych na Facebooku, które uniemożliwią autopublikowanie grafiki punktualnie o 21, móc opublikować post w przeciągu kolejnych 15 minut. W razie dłuższej awarii post będzie opublikowany następnego dnia o 21.
  5. Fundatorem nagród i wysyłki jest wydawnictwo Edgard. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  6. Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z udzieleniem zgody organizatorowi na podanie danych osobowych i adresu w przypadku wygranej firmie Edgard celem otrzymania nagrody.
  7. Zwycięzca zostanie poinformowany o wygranej w komentarzu pod konkursową grafiką. Zwycięzca jest proszony o kontakt z organizatorem poprzez wiadomość na FB lub poprzez blogowy mail aga@angielskic2.pl (Ja, jako strona mogę odpowiadać na wiadomości na FB, ale nie mogę jako Fanpage pierwsza napisać do osoby prywatnej, choćby nawet była moim fanem).
  8. W przypadku braku kontaktu ze zwycięzcą przez 48 godzin od opublikowania wyników nagroda zostanie przyznana kolejnej osobie.
  9. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany oraz przeprowadzany przez serwis Facebook.
  10. Przystąpienie uczestnika do Konkursu jest równoznaczne z akceptacją treści niniejszego regulaminu.

Oczywiście będzie mi miło jeśli poinformujecie o konkursie znajomych, udostępnicie ten post lub polubicie fanpage bloga https://www.facebook.com/angielskic2/

 

Za książkę dziękuję wydawnictwu Edgard.