Językowe wędrówki po Cyprze i Hiszpanii + konkurs

Warto jak najwięcej czytać w oryginale. Wytrwali oraz zapaleni do danego języka mogą próbować czytać swoje ulubione książki na każdym etapie nauki, ale to wymaga dużego zaangażowania oraz dobrego słownika na podorędziu. Nie oszukujmy się, nie każdy jest tak zawzięty, a już zwłaszcza w dzisiejszym świecie, gdzie wszystko chcemy osiągać szybko oraz mieć podane na tacy. Są jednak wydawnictwa, które to czytanie nam ułatwiają i dostosowują książki do naszego konkretnego poziomu języka.

Różne serie „Angielskiego z ćwiczeniami” od wydawnictwa Edgard pokazywałam Wam, nie raz nie dwa na blogu. Czytaliście ze mną już kryminały np. Wall Street Story w American English – poziom c1 (link),  The Chinese Puzzle w British English  poziom B2-C1 oraz mogliście wygrać dowolnie wybrany kryminał (opisy wszystkich poziomów I tytułów tu)  Trzy z tych książek są też dostępne w formie aplikacji, więc prócz czytania możemy też słuchać. 2 darmowe rozdziały odsłuchaliśmy razem (link).  Na poziomie B2-C1 czytaliśmy też interaktywną książkę Gamebooka, w której sami decydowaliśmy o losach bohaterów (link). Moja przygoda z „Angielskim z ćwiczeniami” się nie kończy i tym razem chcę Wam zaprezentować oraz zaoferować dwie nowości wydawnictwa – powieści dla młodzieży tj. A road for distant hearts C.S. Wallace’a oraz Lost World Kevina Hadley’a. Obie pozycje są napisane w British English (we wszystkich książkach wydawnictwa flaga na okładce sugeruje nam odmianę języka) I przeznaczona są dla osób na poziomie A2-B1

Tak jak pozostałe tego typu pozycje od Edgard książki te nie są uproszczeniem do konkretnego poziomu innych powieści, a po prostu historią napisaną od zera. Przez ten zabieg, książki te napisane są współczesnym językiem, osadzone są we obecnych realiach historycznych a zawarte tu kolokacje, idiomy czy struktury gramatyczne są jak najbardziej naturalne dla współczesnego British English. Przebrnąć przez lekturę nie jest trudno a przy okazji szlifujemy język. Widzę więc same plusy. 😉

Wszystkie tego typu pozycje od Edgard, tak jak i prezentowane dwie nowości, zawierają tłumaczenia najtrudniejszych słów na marginesach książki oraz zestaw ćwiczeń m. in. uzupełnienia luk wyrazami z ramki, łączenie synonimów lub antonimów, dobieranie kolokacji, krzyżówki, ćwiczenia na prepositions, word formation. Wszystkie książki zawierają odpowiedzi do ćwiczeń i słowniczek trudnych wyrazów. Nowością w przypadku Lost world oraz A road for distant hearts  są powtórki gramatyczne i typowe gramatyczne ćwiczenia. W tekście powieści pojawiają się zdania zaznaczone kłódką, jest to sygnał, że w dalszej części książki dane zagadnienie gramatyczne zostanie omówione i przećwiczone. Widzę tu ukłon w stronę uczniów i bardzo metodyczne podejście, aby przygotować coś co nie będzie zwykłym podręcznikiem, będzie powieścią specjalnie skierowaną do młodzieży a jednocześnie prócz ćwiczeń na słownictwo i zrozumienie tekstu będzie zawierać tę wałkowaną w szkole do znudzenia gramę.

fragmenty oznaczone kłódkąprzedstawiają konstrukcję gramatycznąomawianą dalej

Tematyka powieści jest typowo przygodowa, bohaterami są nastolatki a wątki osadzone są w malowniczej Hiszpanii (A road for distant hearts) oraz na Cyprze (Lost World)

Poniżej o fabule książek: z tylnej okładki:

Lost World

Angel poznaje Dirka w nowej szkole, w greckiej części Nikozji, gdzie przeprowadziła się jej rodzina. Razem realizują projekt fotograficzny, zapuszczając się w coraz dalsze części wyspy. Jakie tajemnice może odkryć przed nimi jedno przypadkowe zdjęcie?

A Road for Distant Hearts

Dwie piętnastoletnie kuzynki, Alice i Chloe, wyruszają na wędrówkę do Santiago de Compostela. Mają tam spotkać dawnego kolegę, Jacka, do którego obie czują coś więcej niż tylko sympatię… Podróż po hiszpańskiej Galicji pełnej pięknych krajobrazów, tajemniczych legend i zachwycającej architektury będzie okazją do poznania nowych ludzi, pokonania własnych słabości, a także do narodzin wielkiego uczucia.

A teraz mam dla Was niespodziankę – KONKURS. Wystarczy, że wejdziesz na mojego Facebooka i pod zdjęciem konkursowym dodasz komentarz uzupełniający chmurki, a możesz wygrać obie opisane książki:

fotor_(53)

Zapraszam na swojego Facebooka  https://www.facebook.com/angielskic2/ a konkretniej do komentowania tego obrazka www.facebook.com/angielskic2/photos/a.676414665812481.1073741830.675569362563678/948081511979127/

Regulamin konkursu poniżej:

  1. Czas trwania konkursu: 26.04. – 09.05. 2016 r.
  2. Zadanie konkursowe polega na pozostawieniu komentarza pod postem konkursowym na Facebooku
  3. Organizatorem konkursu jest właściciel bloga Angielskic2
  4. O wyłonieniu zwycięzcy zadecyduje organizator konkursu.
  5. Fundatorem nagród i wysyłki nagród jest firma Edgard. Języki obce.
  6. Przesyłka nagród tylko na terenie Polski.
  7. Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z udzieleniem zgody organizatorowi na podanie danych osobowych i adresu w przypadku wygranej firmie Edgard celem otrzymania nagrody.
  8. Wyniki zostaną opublikowane na fanpage bloga Angielskic2 dnia 10.05.2016, jednocześnie o zwycięstwie laureat zostanie poinformowany przez wiadomość na Facebooku.
  9. W przypadku braku kontaktu ze zwycięzcą do 13.05. nagroda zostanie przyznana kolejnej osobie.
  10. Przystąpienie uczestnika do Konkursu jest równoznaczne z akceptacją treści niniejszego regulaminu.