Konkursy na FB związane z akcją Miesiąc Języków


Za nami już ostatni wpis w akcji „Miesiąc Języków”. Jak Wam się akcja podobała? Mi bardzo, nie chodzi oczywiście o perspektywę blogera, ale mówię z punktu widzenia czytelnika, bo chętnie i z podekscytowaniem czytałam wpisy innych blogerów biorących udział w akcji.

Jeśli tak jak mnie, jest wam przykro, że to już koniec to mam dla Was coś na pocieszenie.

Konkursy z nagrodami ufundowanymi przez patrona akcji – Wydawnictwo Preston Publishing.
Nie przewidziało Wam się, w wyrazie „konkurs” jest liczba mnoga. Pierwszy konkurs odbył się 24 września, a drugi przewiduję za jakiś tydzień 2 października (piątek).
Oba konkursy będą przeprowadzane na fanpage’u mojego bloga https://www.facebook.com/angielskic2 ,gdyż oba będą polegały na odpowiedzi na trzy pytania związane z akcją „Miesiąc Języków”. Zwycięzcami będą osoby, które jako pierwsze bezbłędnie odpowiedzą na pytania. UWAGA mała zmiana zasad w konkursie drugim. Postów konkursowych będzie dwa. Do każdego po trzy pytania. Osoba, która jako pierwsza odpowie pod konkretnym postem na WSZYSTKIE trzy pytania wygrywa (1 osoba na post, ale będą tym razem dwa posty więc nadal będzie dwóch zwycięzców). Chcę w ten sposób uniknąć sytuacji jak ostatnio, że pierwsza osoba odpowiedziała, potem długo nic a druga właściwie mogła zrobić tylko kopiuj, wklej. Druga część zabawy 2 października też ok 21 i też na FB. Tym razem gracie o „Angielski w tłumaczeniach. Phrasal Verbs”. Szczegółowy regulamin poniżej.

.Pierwszy konkurs  już za nami (czwartek -24 września) 

A teraz spójrzcie co jest do wygrania w konkursach a poniżej znajdziecie jeszcze regulamin konkursu nr 1
Konkurs nr 1. (start jutro) nagroda: dwa egzemplarze „Angielski w tłumaczeniach, Czasy”

http://www.prestonpublishing.pl/img/cms/147.jpg

„Angielski w tłumaczeniach, Czasy” to książka, która wyjaśnia (na marginesach) wszystkie czasy na przykładach zdań. Jak podaje wydawnictwo „Podręcznik ten to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą nie tylko zrozumieć, ale też „poczuć” angielskie czasy, dokładnie tak jak czynią to Anglicy i inni rodowici speakerzy tego języka. Możesz z niego korzystać obok każdej innej książki czy kursu języka angielskiego.”
Książka zawiera
• setki przykładowych zdań i ćwiczeń
• przystępne objaśnienia, zawsze pod ręką, dotyczące konkretnych zdań tj. tłumaczenie gramatyki na przykładach
płytę CD (mp3) z zawartym kursem audio

Konkurs nr 2 (wystartuje w następny piatek, będę jeszcze o nim informować na FB). Nagroda: dwa egzemplarze „Angielski w tłumaczeniach, Phrasal Verbs”

„Angielski w tłumaczeniach, Phrasal Verbs” zawiera niezbędne i najczęściej używane czasowniki złożone ujęte w ponad 1400 zdaniach, a także w związkach frazeologicznych. Dzięki temu uczysz się nie tylko ich znaczenia, ale również ich właściwego stosowania w kontekście.”
Książka skonstruowana jest w charakterystyczny dla serii „w tłumaczeniach” sposób uczenia na podstawie całych zdań oraz komentarzy na marginesach. Na jednej stronie mamy zdania po polsku, na drugiej – po angielsku z wykorzystaniem w tej części akurat – czasowników frazowych. Możemy w dowolnej chwili zasłonić jedną ze stron i tłumaczyć zdania albo na angielski, albo na polski.
Rozdziały w „Angielski w tłumaczeniach, Phrasal Verbs” zostały ułożone według takich czasowników, jak np.: take, put, turn, look, come, go, break, make, pick, set, bring, drop, pull, show, hang, tell. W każdym rozdziale znajduje się: zbiór zdań do przetłumaczenia, odpowiedzi, wskazówki, oraz ćwiczenia utrwalające.
Do książki dołączony jest kurs audio na płycie CD (mp3)
Książka przeznaczona jest dla samouków, maturzystów oraz osób przygotowujących się do egzaminów FCE oraz CAE.

Regulamin konkursu nr 1:
1. Należy odpowiedzieć na trzy pytania konkursowe w komentarzach pod postem konkursowym na Fanpage’u bloga https://www.facebook.com/angielskic2 .
2. Post konkursowy z trzema pytaniami pojawi się w czwartek 24.09.2015 między 21 a 21:10
3. Zwyciężają dwie osoby, które jako pierwsze poprawnie odpowiedzą na pytania
4. Zwycięzcy otrzymają po egzemplarzu książki „Angielski w tłumaczeniach, Czasy” Nagroda ufundowana przez wydawnictwo Preston Publishing.
5. Konkurs trwa od 24.09.15 do czasu aż dwie osoby poprawnie odpowiedzą na wszystkie trzy pytania.
6. Przesyłka nagrody tylko na terenie Polski! Fundatorem wysyłki jest wydawnictwo Preston Publishing.
7. Informacje wynikach konkursu podam na Facebooku w ogólnym poście oraz w komentarzu pod postem konkursowym oraz poinformuję o wygranej w wiadomości prywatnej poprzez Facebook w ciągu 24 godzin od zakończenia konkursu.
8. W przypadku braku kontaktu ze zwycięzcą przez 48 godzin od momentu ogłoszenia wyników, nagroda zostanie przyznana innej, kolejnej osobie.

Regulamin konkursu nr 2:
1. Należy odpowiedzieć na trzy pytania konkursowe w komentarzach pod postem konkursowym na Fanpage’u bloga https://www.facebook.com/angielskic2 .
2. Dwa Posty konkursowe z trzema pytaniami pojawią się w piątek 02.10.2015 między 21 a 21:10
3. Zwycięża osoba, która jako pierwsza poprawnie odpowie na wszystkie pytania ( 2 posty a więc dwóch zwycięzców)
4. Zwycięzcy otrzymają po egzemplarzu książki „Angielski w tłumaczeniach, Phrasal Verbs” Nagroda ufundowana przez wydawnictwo Preston Publishing.
5. Jedna osoba może grać tylko o jedną książkę tzn. wybiera w piątek jeden post konkursowy na który chce odpowiadać.

6. Konkurs trwa od 02.10.15 do czasu aż dwie osoby poprawnie odpowiedzą na wszystkie trzy pytania.
7. Przesyłka nagrody tylko na terenie Polski! Fundatorem wysyłki jest wydawnictwo Preston Publishing.
8. Informacje wynikach konkursu podam na Facebooku w komentarzu pod postem konkursowym oraz poinformuję o wygranej w wiadomości prywatnej poprzez Facebook w ciągu 24 godzin od zakończenia konkursu.
9. W przypadku braku kontaktu ze zwycięzcą przez 48 godzin od momentu ogłoszenia wyników, nagroda zostanie przyznana innej, kolejnej osobie.

Będzie mi miło jeśli poinformujesz o konkursie znajomych, polubisz lub udostępnisz na Facebooku.