Pamiętajcie o konkursie i trochę więcej o nagrodach


Konkurs na blogu jeszcze trwa (do 02.08). Na razie zgłoszeń jest nie za dużo a wygrywają aż 4 osoby. Szanse są więc duże.
Wpis o konkursie tu.

Dla zachęty powiem Wam trochę więcej o wygranej.
Do wygrania są książki z serii „Angielski z kryminałem” wydawnictwa Edgard. Każda z wygranych osób wybiera jedną książkę.

Książki z serii „Angielski z Kryminałem” są pisane od początku (przez Native’a) a nie bazują na gotowych książkach. Nie są więc typowymi graded readings. Książki podzielone są na poziomy np B1, C1-C2 a flaga na okładce mówi nam jaki to typ odmiany angielskiego (brytyjski, amerykański). Znajdziecie tu sporo współczesnego słownictwa, idiomów i przeróżnych ćwiczeń m. in. uzupełnienia luk wyrazami z ramki, łączenie synonimów lub antonimów, dobieranie kolokacji, krzyżówki, ćwiczenia na prepositions, word formation. Książki zawierają odpowiedzi do ćwiczeń, słowniczek trudnych wyrazów oraz tłumaczenia na marginesie w tekście książki.

Przybliżę więc Wam zatem nagrody do wyboru:

Poziom podstawowy A2:
Two Warsaw Mysteries

„Two Warsaw Mysteries to dwie opowieści należące do cyklu kryminalnego, którego głównym bohaterem jest inspektor Robert Nowak. Razem z partnerem stanowią niepowtarzalny duet, próbujący wyjaśnić sprawę zagadkowych morderstw.” (1)

Poziom niżej-średniozaawansowany A2-B1

Tomorrow Never Knows

Senne, nadmorskie miasteczko u południowych wybrzeży Wielkiej Brytanii. Bezdomny Mark Thompson spostrzega w jednym z domów uchylone drzwi. W środku znajduje leżące na podłodze ciało starszego mężczyzny. Nie wie, że z okien sąsiedniego domu obserwuje go Terry Benham, który zawiadamia policję… Badający sprawę detektywi Bell i Pearce ze zdumieniem odkrywają targane namiętnościami losy niepozornych mieszkańców Eastbourne.” (1)

Poziom średniozaawansowany B1- B2 :

A Way Out of Hell

„Wielka Brytania po aferze podsłuchowej tabloidu „News of the World”. Kontrowersyjny dziennikarz śledczy ginie w okolicznościach wskazujących na samobójstwo. Jego siostrzeniec, odbywający staż w londyńskiej gazecie, nie wierzy w oficjalną wersją wydarzeń. Podejmuje prywatne śledztwo i wpada na trop intrygi rodem z najlepszych powieści Fredericka Forsytha. Rozwiązanie wymaga przebiegłości błyskotliwego detektywa Edwardsa, który przeniknie w mroczny świat mariażu polityki, biznesu i mediów.” (1)

Cold Little Hand

„Mroczny klimat współczesnego Londynu, towar wart miliony, tajny agent Interpolu, mafijne powiązania polityków ze światem przestępczym, tajemnicza piękność oraz zaskakujące zakończenie.” (1)

Danger in high places

„Na warszawskim Mokotowie, na placu budowy centrum handlowego znalezione zostają zwłoki młodego człowieka. To już drugie ciało odnalezione w tym miejscu. Z ramienia policji śledztwo prowadzi inspektor Robert Nowak, który szybko odkrywa niejasne powiązania na styku świata biznesu i polityki sięgające najwyższych władz miasta…” (1)

The Perfume of Death

„Podczas leniwych wakacji do rąk detektywa Nowaka trafia jedna z powieści popularnego pisarza Marcina Belskiego. Policjant ze zdziwieniem odkrywa, że fabuła przypomina jeden z badanych przez niego wypadków. W pozostałych książkach Belskiego Nowak trafia na wątki podobne do innych zamkniętych już spraw. Spotkanie z tajemniczym autorem wciąga detektywa w przygodę, w której fikcja niepokojąco miesza się z rzeczywistością…” (1)

Poziom zaawansowany B2-C1, C1- C2

The rotten Town (B2-C1)

„W Hog Town, niewielkiej miejscowości na głębokiej amerykańskiej prowincji, ginie nastoletnia Natalie. Podczas poszukiwań zorganizowanych przez miejscową policję, w pobliskim lesie odkryty zostaje płytki grób. Jest pusty. Atmosfera w miasteczku szybko gęstnieje ulice z wolna zaludniają żywe trupy…”

The Chinese Puzzle (B2-C1)

Tym razem przedstawię swoją recenzję, gdyż jestem świeżo po jej przeczytaniu.
W dniu swojego ślubu inspektor Nowak spotyka dawnego ‘znajomego’, niewinnego człowieka, który pracując jako księgowy został wmieszany w pewne przekręty. Za współpracę z Nowakiem miał uniknąć więzienia, ale sąd zdecydował inaczej. Niedługo panowie spotykają się ponownie i Klik znów chce pomocy od Nowaka. Wmieszał się w sprawy o których chce powiedzieć na spotkaniu w pewnym hotelu. W hotelu trwa konkurs w rzucie rzutkami w którym bierze udział mnóstwo Chińczyków i ludzi z branży budowlanej. To właśnie o nielegalnych działaniach w branży realizującej wielkie inwestycje budowlane chce rozmawiać Klik, ale nagle i w tajemniczy sposób zostaje zamordowany w hotelowej toalecie. Inspektor pragnie wyjaśnić śmierć Klika i rozwikłać tajemnice przekrętów międzynarodowych konsorcjów. Podejmuje śledztwo na własną rękę i w tajemnicy przed partnerem, gdyż ze względu na znajomość z ofiarą zostaje odsunięty od sprawy. Rozwiązanie zagadki wiedzie szlakiem skorumpowanych dyplomatów, międzynarodowych firm i nielegalnych układów.
Jak w każdej książce z serii, czytając uczycie się angielskiego. Przyjemnie z pożytecznym. Polecam.

 

The Placebo Effect (C1-C2) – thriller

Farmaceutyczny gigant Castle & Birds kończy badania nad nowym lekiem. Prezes firmy podczas urlopu na francuskiej riwierze namawia swojego przyjaciela doktora Johna Gunna do porzucenia wymagającej pracy na ostrym dyżurze na rzecz intratnej posady u jego boku. John nie wydaje się być zainteresowany propozycją, dopóki do gry nie wkracza zmysłowa i swawolna szesnastoletnia córka prezesa. Tymczasem ostatnia seria badań kończy się tragicznie – dziewczyna, której podano testowany lek, umiera… ” (1)

Wall Street Story (C1) – moja recenzja tu 

Żródła:

(1) cytowane opisy pochodzą ze strony wydawnictwa

UWAGA sprostowanie z 2016 roku: wydawnictwo zaczęło puszczać serię kryminałów w czerwonych okładkach.

Nie dajcie się zwieść, bo tylko jeden tytuł jest nowy („The good neighbour”). Większość to te same powieści co seria w niebieskiej okładce! Pytałam wydawnictwo czy może choć ćwiczeń jest więcej albo rozbudowano te książki, ale okazało się, że nie. Część za to jest dostępna w wersji z audiobookiem, więc jeśli jeszcze nie macie danego tytułu w granatowej wersji to zachęcam do zakupienia właśnie tej za audio.

Poniżej znajdziecie grafikę z nowymi wersjami książek:

KOLAZ_KRYMINAL