Top 10 – aplikacje do nauki dzieci angielskiego

Czy jeśli macie tablet z Androidem buszujecie często po Google Play w poszukiwaniu aplikacji językowych? Ja tak, instaluję sporo, a że mam tani tablet z niewielką ilością miejsca, to od razu usuwam jak coś mi nie pasuje. Przesiew jest duży, ale na tablecie zostaje to co najlepsze i właśnie dziś postanowiłam podzielić się z Wami moimi ulubionymi, darmowymi aplikacjami służącymi mi do nauczania angielskiego mojej córeczki, która ma obecnie 2 lata i 3 miesiące. Będą to więc apki ze słownictwem, rymowankami czy książką online. Zapraszam !
Uwaga! Wszystkie przedstawione tu aplikacje są darmowe! Działają tylko na Android.

Najłatwiejsze 0-3 lat:
1. 100 words for toddlers od Kizzu learn and play
To od czego można zacząć, czyli słówka. Wersja darmowa obejmuje zwierzęta (domowe, farma, safari) oraz zabawki. Wyświetla się napis, nazwa przedstawianego przedmiotu oraz czytane jest to słowo. Podobnych aplikacji Ala miała więcej, ale tylko ta jej się jeszcze nie znudziła, może dlatego, że na daną rzecz można naciskać i wtedy przedmiot ten podskakuje, robi fikołki, trzęsie się (ale fun nie 😉 ) a przy okazji nazwa przedmiotu jest jeszcze raz odtwarzana

130961210306675256

2. First words for kids od Kidstatic (istnieje też wersja płatna zatytułowana „100 słów dla dzieci”. Wygląd z Google Play Store taki sam)

Kolejna apka ze słówkami, tym razem słowa nie odnoszą się do konkretnej tematyki, mamy więc mix. Naciskając flashcards mamy prezentację słownictwa, napis oraz oczywiście jest ono czytane, nie ma natomiast żadnych dodatkowych atrakcji typu wydawanie dźwięku czy ruch i dlatego chyba już to Ali nie bawi, ale to samo słownictwo możemy włączyć poprzez przycisk ‘Memory’ (oraz wybrać poziom – ilość kafelków do odkrywania) i w to Ala się bawi, lubi, na tej apce poznała ideę gry memory i nie wiem co jest w tych tabletach, ale tu w to memory się skupi a takie prawdziwe rozkładane to zabawa tylko na chwilę i pod okiem mamy ;-(

WP_20151230_14_37_12_ProWP_20151230_14_36_23_Pro

3. First words od Tiny Hands
Kolejna aplikacja do prezentacji słownictwa (z wymową, bez napisów). Mamy tu do czynienia z taką łatwiejszą grą memory. Obrazki są wierzchem do góry i trzeba daną kartę położyć na identyczny obrazek. Ubolewam, że powoli wyrasta z tej apki,bo położyć te obrazki to już dla niej żadna filozofia, ale i tak ją zachowam, bo zasób kategorii słówek jest spory i słów sporo. Pamiętajcie apka darmowa a jest tu po 8 słówek z każdej kategorii: ubrania, przedmioty, owoce i warzywa, dzikie zwierzęta, kształty, jedzenie, zwierzęta, pojazdy, zabawki, kolory. Do prezentacji słownictwa na lekcji w przedszkolu (bez napisów, tylko wymowa) będzie super 😉

WP_20160124_15_11_58_Pro

jak widać, gdy nic nie robimy to magiczna rączka nam podpowiada, gdzie daną rzecz położyć

WP_20160124_15_10_54_Pro

Poziom wyżej – na 2 lata:

4. Nighty Night – the Bed time book od Fox and Sheep
W tej chwili absolutny faworyt Ali i mój! Interaktywna książeczka – gra, w której zapada noc i trzeba pokłaść zwierzęta mieszkające na farmie spać. Trzeba wchodząc z panelu widoku ogólnego farmy wchodzić do każdego pomieszczenia gdzie pali się światło (kurnik, obora, buda itp.) i na obrazku poszukać wyłącznika usłyszymy wtedy np. „Good night dear cow” (nie ma żadnych napisów). Zanim wyłączymy światło można na dane zwierzę nacisnąć to wyda dźwięk, ale uwaga jak już wyłączycie światło to już tego się nie da zrobić i zwierzę śpi i nie da się go zbudzić. Apka w sam raz dla 2-latka, 3-latka. Dziecko uczy się wyrazu dobranoc po angielsku oraz nazw zwierząt. Pięknie wykonana, śliczne ilustracje, cudo, miodzio, szok, że za darmo. Jest opcja „More Animals” wtedy więcej zwierząt kładziemy spać, ale już dopłacamy za rozszerzenie. Ja nie wykupywałam, nazw zwierząt i tak się nauczy a na razie jestem pod cudownym urokiem tej dobranocnej apki i codziennie po czytaniu książeczek jeszcze mówimy Good night zwierzątkom. Aha!!!!!! Można też ustawić inne języki (8 do wyboru!!!!!!!!!!)
Cudo! Ściągajcie, polecam z czystym sumieniem! Tylko przy włączeniu nie naciskajcie ‘autoplay’ bo wtedy wszystko leci z automatu i zwierzątka w 3 sekundy same się kładą spać.
Naprawdę nie mogę uwierzyć, że tak doskonała graficznie apka jest darmowa. Warto

130961216600567138 130961217343155351

5. Kid’s songs od Pink Fong
No i nie mogło zabraknąć piosenek. W aplikacji wiele znanych piosenek np. „Twinkle, twinkle little star”, „Hello”, „Number song” (…), które lecą od razu z tekstem pod spodem. Jest tez apka „Super simple songs” i o ile na u-tube jest to super, to jako apka jest niedopracowana graficznie i się zawiesza. Pink Fong pewnie ma wielka konkurencję, ale tak sporo jest darmowych piosenek, że nie szukałam już niczego więcej (oczywiście można kupić rozszerzenie i więcej piosenek)

130961215013116662

Poziom wyżej > 3 lat

6. Even Monsters Get Sick od Busy Bee Studios
Kolejna, cudowna, dopieszczona graficznie książka-gra online. Kolejna rzecz, że aż trudno uwierzyć, że za darmo. Gorąco polecam! Włączając apkę wybieramy opcję „Read to me” lub „I can read” i zależnie od tego mamy do czynienia z interaktywnym audiobookiem lub książką. W nauce języka oczywiście lepiej by nam czytano, mamy więc tekst i lektora, ale poza tym jest to gra, więc choć można przesunąć dalej i skupić się tylko na tekście, to jednak jesteśmy proszeni zrobić pewne rzeczy aby sprawdzić czy rozumiemy tekst np. trzeba coś przesunąć, wybrać to o czym w tekście jest mowa. Nie wiem, czy wiecie o co mi chodzi, ale najlepiej ściągnijcie i zobaczycie.

130961212893659842 130961213582663526

7. Kid’s Art. od Pink Fong
Cudo nad cuda jeśli tak jak ja prócz angielskiego macie tez bzika na punkcie sztuki i chcecie by wasze dziecko też się orientowało w obrazach i artystach. Mamy tu do czynienia z rymowanymi opowieściami (TAK TAK RYMOWANE love it) o dziełach znanych malarzy. Największym minusem tej apki jest to, że w darmowej wersji mamy dostęp tylko do dwóch artystów. Warto sprawdzić czy Wam odpowiada. Mi bardzo, jezyk prosty, rymowany a tekst czytany jest powoli. Już Ali puszczam, choć pewnie niewiele rozumie, ale jak tylko będzie starsza i jej angielski będzie się lepszy to właśnie tę aplikację dokupię, by mieć szerszą wersję oraz dostęp do wiedzy o działach innych malarzy.
Kocham! Koniecznie poszukajcie.

WP_20151230_14_26_38_Pro

130961206965937364 WP_20151230_14_24_29_Pro WP_20151230_14_24_36_Pro
8. iStory books
9. Kid’s n Books od Smart Education
10. Kidbook
8 – 10 przedstawiam razem bo są to aplikacje do czytania dziecięcych książek. Nie wybieram żadnej szczególnie (choć nr 9 jest fajne pod tym względem, że na ekranie pojawiają się strzałki odnoszące się do treści książki, tak jakby pokazujące o czym teraz jest czytane). Podobnych aplikacji tzw. Bibliotek z książkami dla dzieci jest mnóstwo. Warto nagrywać a jak coś jest za trudne lub się nie podoba to zawsze można skasować. Jest tego dużo, ale problem jest taki, że w środku tej biblioteki są 2 – 3 książeczki za darmo a reszta płatna. Dają za darmo, żeby klient przyzwyczaił się do danej biblioteki. Ja się nie przyzwyczajam i właśnie ściągam różne biblioteki by mieć dostęp do darmowych książeczek. Na razie wiadomo, wszystko dla Ali za trudne, ale warto wiedzieć, że coś takiego jest i warto puszczać dziecku.

WP_20151230_14_32_04_Pro WP_20151230_14_33_37_Pro WP_20151230_14_34_06_Pro

Spodobał się Wam wpis. Coś Was zainteresowało? Mam nadzieję, że tak. Dajcie znać i łapki w górę.

A może wy macie jakieś ulubione darmowe aplikacje angielskojęzyczne, które kochają Wasze dzieci?